10 października 2010 roku to niezwykła data w sportowej karierze byłego kapitana Lecha Poznań Piotra Reissa. Tego dnia odbył się bowiem pierwszy trening Akademii Piłkarskiej Reissa. Dzisiaj w strukturach szkółki trenuje już ponad trzy tysiące młodych zawodników w blisko 60 lokalizacjach.
W 2010 roku zorganizowano pierwszy profesjonalny obóz piłkarski w ramach projektu Sportowe Wakacje. Wyjazd okazał się na tyle owocny, że już w październiku rozpoczęły się treningi w pierwszych ośmiu ośrodkach – Baranowie, Luboniu, Kórniku, Plewiskach, Skórzewie, Zbąszyniu oraz poznańskich Piątkowie i Ratajach. – Przez cały ten okres wykonaliśmy ogromną pracę. Stworzyliśmy struktury szkolenia dla najmłodszych, które stanowią pionierski model w naszym kraju. Dodatkowo podjęliśmy współpracę z kluczowymi partnerami – KKS Lech Poznań oraz Hertha BSC Berlin. Dziś mogę bez wahania stwierdzić, że to naprawdę ma sens i dzięki temu czuję się spełnionym człowiekiem – zauważa założyciel szkółki Piotr Reiss.
Klub posiada własną metodologię szkolenia, przez co dziecko – niezależnie od tego, czy trenuje w Krotoszynie, Pleszewie czy Pniewach – objęte jest takim samym systemem piłkarskiego abecadła. – Ćwiczenia uzależnione są przede wszystkim od kategorii wiekowej zawodników. Skupiamy się na dobrej zabawie i dbamy o to, by zawodnicy chodzili na treningi z uśmiechem na ustach. Cieszę się, że dzięki Akademii tylu młodych ludzi pokochało aktywność fizyczną, zwłaszcza w obecnych czasach – oznajmia legenda Lecha Poznań.
Szkółka daje każdej nowej osobie mnóstwo dodatkowych atrakcji. Organizowana jest piłkarska liga Akademii, turnieje, obozy sportowe, wyjazdy do zagranicznych klubów czy bezpłatne wejścia na mecze Lecha. – Coraz większa popularność naszej szkółki mobilizuje do działania. Dbamy zarówno o rozwój naszych graczy, jak i o dobry kontakt z rodzicami. Wszelkie informacje przekazywane zostają za pomocą panelu administracyjnego oraz koordynatora danej lokalizacji. Nie można zapomnieć także o nowościach i udogodnieniach dla naszych podopiecznych, jak na przykład karta zawodnika Akademii wraz z klubem przyjaciela, bezpłatne konsultacje medyczne, treningi indywidualne – mówi prezes zarządu klubu Piotr Matecki.
Od września tego roku powstały nowe grupy dla starszych dzieci, urodzonych między 2001 a 1998 rokiem. Nie można zapomnieć o ekipie seniorów, która zajmuje obecnie czołowe miejsce w tabeli rozgrywek klasy B. W najbliższym czasie planowane jest również otwarcie kolejnych lokalizacji, m.in. w Trzciance, Rokietnicy oraz Czarnkowie. – Po ponad trzech latach funkcjonowania wiemy, co chcielibyśmy osiągnąć za 5 i 10 lat. Dzięki uwagom pracowników oraz opiekunów naszych zawodników czujemy motywację do dalszej pracy. Wspólnymi siłami budujemy środowisko piłkarskie, które jest sportową wizytówką naszego województwa - dodaje Matecki.
(GRZELO)