W poniedziałek, 22 lutego, rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Podobnie jak w latach ubiegłych, zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
W organizację tej akcji, poza Ministerstwem Sprawiedliwości, aktywnie włączyły się Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna, Komenda Główna Straży Granicznej, Krajowa Rada Komornicza i Naczelna Izba Lekarska.
Doświadczenia ostatnich lat wskazują, że akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i istnieje potrzeba jej kontynuowania. W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w komendach policji, sądach i prokuraturach będą trwały dyżury.
W dniach 22-27 lutego osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą korzystać z bezpłatnych porad i informacji, udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk. Dyżury pełnione są od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-18.00, a także w sobotę, w godz. 10.0-13.00.
Lista ośrodków biorących udział w kampanii i ich adresy znajdują się na stronie: www.pokrzywdzeni.gov.pl.
(ANKA)