Cenisz uczciwość w interesach? Działasz na jasnych zasadach, bo zależy Ci, aby budować zdrową konkurencję? Jeśli tak, to popieraj Narodową Loterię Paragonową i dołącz do akcji Ministerstwa Finansów.
Narodowa Loteria Paragonowa ruszyła w październiku 2015 roku. Od początku cieszy się zainteresowaniem i szybko zdobyła ogromną popularność wśród Polaków, o czym świadczą miliony zarejestrowanych paragonów, za które wręczono już kilkadziesiąt atrakcyjnych nagród. Ale loteria to przede wszystkim akcja edukacyjna, której celem jest kształtowanie obywatelskich postaw i wspieranie silnych podstaw polskiej gospodarki.
Dlatego, jeśli te wartości są Ci bliskie, zadeklaruj swoje poparcie dla idei uczciwej konkurencji i Narodowej Loterii Paragonowej:
- pobierz baner, plakat lub ulotkę Narodowej Loterii Paragonowej – materiały znajdują się na stronie www.mf.gov.pl
- wykorzystaj je na swojej stronie internetowej lub w sklepie, placówce itp.
- wyślij e-mailem zdjęcie lub zrzut strony internetowej, które potwierdzą twoje zaangażowanie w loterię, na adrespopieram@loteriaparagonowa.gov.pl
- twoje logo lub nazwa twojej firmy znajdą się na stronie Narodowej Loterii Paragonowej.
Dlaczego przedsiębiorcy, którzy uczciwie prowadzą działalność i płacą podatki, mają powody do zmartwień? Ponieważ dużo trudniej jest konkurować na rynku z tymi, którzy nie płacą podatków lub płacą ich część. Dzięki temu mogą sobie pozwolić na niższe ceny za te same towary lub usługi. Natomiast klientom bez paragonu dużo trudniej dochodzić swoich praw w przypadku problemów.
Ministerstwo Finansów postanowiło poprawić tę sytuację i zainteresować konsumentów otrzymaniem paragonu. Kampania w nowatorski w Polsce sposób i dzięki cennym nagrodom ma zwiększyć liczbę paragonów wydawanych i odbieranych przez podatników. Ministerstwo chce nagradzać tych, którzy zachowują się odpowiedzialnie, biorąc paragony lub prosząc o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza.
Pamiętajmy o tym, że osoby, które nie płacą podatków, oszukują w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny później zostać wydane na nasze bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci, są przez nich przywłaszczane. Z drugiej – cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy. Każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku, grając nieuczciwie.
OPRAC. (ANKA)
ŹRÓDŁO: MF