Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 25 września 2024, środa imieniny obchodzą: Aurelia, Ladysław

Kobylinianie lepsi w starciu byłych zespołów IV ligi

W minionych sezonach Piast Kobylin i Orzeł Mroczeń rywalizowały w IV lidze. W rozgrywkach kaliskiej okręgówki lepszy okazał się zespół Piasta. Podopieczni trenera Dariusza Wiśniewicza wygrali na wyjeździe z Orłem Mroczeń 3:2.

Wynik meczu otworzył w 24. minucie Jakub Szymanowski. Najpierw Marcin Kurzawa zdecydował się oddać strzał, który zablokowali obrońcy gospodarzy. Do futbolówki znajdującej się na 30. metrze doskoczył Szymanowski i uderzeniem w samo okienko bramki Orła dał prowadzenie swojemu zespołowi. To trafienie było z kategorii „stadiony świata”.

Po kolejnych 10 minutach goście powinni prowadzić dwoma golami. Niestety, w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie popisał się Dominik Snela. Ale Piast dopiął swego krótko przed przerwą. Wtedy to po kombinacyjnej akcji futbolówkę na 7. metrze otrzymał Mateusz Wachowiak. Młody skrzydłowy mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi miejscowych.

Po zmianie stron kolejny cios zadali przyjezdni. W 51. minucie Bartosz Knuła podał do Sneli, a ten tym razem okazał się lepszy od bramkarza Orła.

Wydawało się, że jest już po meczu, a tymczasem przebudzili się gospodarze. W 55. minucie Damian Michalski mocnym strzałem z dystansu pokonał Bartka Wciórkę. Zanim piłka wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od słupka.

Zaledwie siedem minut później Orzeł przegrywał już tylko różnicą jednego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne bramkarz Piasta chciał chwycić piłkę. Popełnił jednak błąd, z którego skorzystał Marcin Górecki, pakując futbolówkę do siatki.

Potem oba zespoły miały jeszcze co najmniej po dwie dobre okazje, lecz wynik już nie uległ zmianie. Dzięki wywalczeniu trzech punktów Piast przeskoczył Orła w ligowej tabeli.

Orzeł Mroczeń – Piast Kobylin 2:3 (0:2)

BRAMKI: 0:1 – Jakub Szymanowski (25′), 0:2 – Mateusz Wachowiak (45′), 0:3 – Dominik Snela (51′), 1:3 – Damian Michalski (55′), 2:3 – Marcin Górecki (62′)

PIAST: Wciórka – A. Kurzawa, Pospiech, Wosiek, Kamiński – Wachowiak (71′ Jędrzejak), Szymanowski, M. Kurzawa, Snela – Knuła (69′ Kokot), Rejek

Kategoria: Sport