Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 25 września 2024, środa imieniny obchodzą: Aurelia, Ladysław

Sukcesy naszych biegaczy w Rogoźnie

W pierwszą sobotę listopada odbyła się druga edycja Rogozińskiego Półmaratonu Przemysła II. Znakomicie spisali się Artur Marek i Justyna Olejniczak. Biegacz ze Zdun okazał się najlepszy w kategorii M40, a reprezentantka AZS UAM Poznań była pierwszą kobietą na mecie.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Rogoziński Klub Biegacza. Do rywalizacji przystąpiło 430 miłośników biegania. Najszybciej dystans półmaratonu pokonał Tomasz Szymkowiak z czasem 1:14:22. Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Maciej Łucyk (1:15:29) i Adrian Graczyk (1:18:50).

Spośród biegaczy z powiatu krotoszyńskiego najszybciej trasę pokonał Artur Marek z wynikiem 1:23:55, plasując się na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej. Rezultat ten dał mu pierwszą lokatę w jego kategorii wiekowej. Na drugiej pozycji w tej samej grupie sklasyfikowany został Karol Olejniczak, który uzyskał czas 1:24:09 i zajął 13. lokatę w open.

W gronie kobiet najszybsza była Justyna Olejniczak, która pokonała trasę w czasie 1:24:56. Rezultaty K. i J. Olejniczaków są ich nowymi rekordami życiowymi na dystansie półmaratonu. – W Rogoźnie, mimo że to dopiero druga edycja biegu, organizatorzy nie zawiedli – stwierdza J. Olejniczak. - Dla mnie był to szczególny start, ponieważ zależało mi na obronie zeszłorocznego zwycięstwa i pokazaniu się z dobrej strony. Udało się ten cel osiągnąć, a do tego poprawić o pół minuty kobiecy rekord trasy. Warto dodać, że trasy pięknej, bo częściowo wiodącej przez rezerwat przyrody, ale też nie najłatwiejszej.

Ponadto w Rogoźnie startowali: Marcin Żyto (186. miejsce – 1:48:00), Grzegorz Gęsiarek (195. miejsce – 1:49:10), Agnieszka Rudnicka (220. miejsce – 1:52:49), Paweł Rudnicki (219. miejsce – 1:52:49), Joanna Olejniczak (332. miejsce – 2:04:33), Piotr Zwierzchowski (386. miejsce – 2:14:12) i Jarosław Torzecki (399. miejsce – 2:17:32).

Kategoria: Sport