W tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do rodzin z terenu i okolic Krotoszyna. Działają w sztabie wolontariuszy z Pleszewa. Być może już w przyszłym roku uda się stworzyć autonomiczną grupę Szlachetnej Paczki w naszym mieście.
Czterech wolontariuszy odwiedza rodziny w potrzebie, które niejednokrotnie walczą o przetrwanie. Heroiczna postawa rodzin, przejawiająca się w dążeniu do zmiany swojej sytuacji, może poruszyć niejedno serce. Mimo wielu trudności, z którymi muszą się zmagać, emanuje od nich niesamowite ciepło. Wierzymy, że dzięki Szlachetnej Paczce rodziny dostaną impulsy, aby samodzielnie poradzić sobie w życiu. Ks. Jacek Stryczek podkreśla: „dawać trzeba nie rybę, nie wędkę, ale mentalność wędkarza”.
Projekt zatacza coraz szersze kręgi. Rok temu 9500 wolontariuszy pośredniczyło w mądrej pomocy. Udało się wesprzeć 17 684 rodzin. Średnio 30 osób zaangażowało się w przygotowanie jednej paczki dla rodziny. Łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła ponad 33 mln zł.
W Pleszewie Szlachetna Paczka działa od 2011 roku i z każdym rokiem łączy ze sobą coraz większą liczbę wolontariuszy, rodzin i darczyńców. W ubiegłym roku 15 wolontariuszom udało się włączyć 19 rodzin, dla których ponad 300 darczyńców przygotowało pomoc o wartości przekraczającej 37 tys. zł. Obecnie w Pleszewie działa grupa 18 wolontariuszy, w której skład wchodzi czterech z Krotoszyna. Warto przypomnieć, że w 2011 roku Szlachetna Paczka pod pieczą Darii Majnert działała na terenie naszego miasta. Udało się wtedy pomóc 18 rodzinom.
Po kilkuletniej przerwie mądra pomoc ponownie zawitała do nas. W tym roku działa czterech wolontariuszy z terenu Krotoszyna, którzy zaopiekowali się na chwilę obecną sześcioma rodzinami. Jak na pierwszy raz jest to bardzo dobry wynik. Niewykluczone, że liczba rodzin jeszcze wzrośnie.
W piątek, 21 listopada, po godzinie 21.00 została otwarta baza rodzin na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl. Darczyńcy mogą wspomóc wybraną przez siebie rodzinę. Aby wesprzeć rodziny z powiatu krotoszyńskiego (i nie tylko), należy kliknąć w ikonę Szlachetnej Paczki, umieszczoną na mieście Pleszew. W bazie rodzin z terenu Pleszewa znaleźć będzie można także opisy rodzin z powiatu krotoszyńskiego. Rozpoznać je można po wolontariuszach z terenu Krotoszyna, którzy przygotowali „od serca” ciepłe opisy swoich rodzin. Dzięki wolontariuszom, rodzinom w potrzebie i wsparciu darczyńców możemy zawalczyć o to, aby Paczka mogła rozwijać się lokalnie i pomogła wprowadzać wśród społeczności zmiany na lepsze.
OPRAC. (ANKA)