LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 12 lutego w Kobylinie przy stadionie (ul. Strzelecka 10).
Na badania należy się zarejestrować wcześniej, dzwoniąc pod numer telefonu: 58 666 24 44. Call Center czynne jest siedem dni w tygodniu. Więcej informacji oraz wzór skierowania można znaleźć na stronie: www.fundusze.mammo.pl.
Kończysz 50 lat? Zyskujesz przywilej od NFZ!
Urodziła się Pani w roku 1966? Od tego roku przysługuje Pani bezpłatne badanie mammograficzne, refundowane przez NFZ, realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Nie czekaj na zaproszenie – zarejestruj się już teraz!
Masz wątpliwość, czy badanie mammograficzne jest konieczne? Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
- Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek – dodaje.
Dla kogo bezpłatne badania?
Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50-69 lat to badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, refundowane co dwa lata przez NFZ (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
Z kolei bezpłatna mammografia dla pań w wieku 40-49 i 70-75 lat to badanie wykonywane w ramach projektu “Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”, współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. W tym przypadku potrzebne jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji.
OPRAC. (ANKA)