Ostatniego dnia marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja już po raz trzeci zorganizowano Krotoszyńską Noc z Biologią. Patronat nad tym wydarzeniem objęły Starostwo Powiatowe oraz dyrekcja szkoły.
Zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej prowadzili wykładowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego. - Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą – mówiła na początku spotkania Elżbieta Płóciennik, dyrektor I LO w Krotoszynie. - Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy niczym zdmuchnięta świeczka. W naturze człowieka jest bowiem chęć odkrycia nieznanego, tajemnic tego świata. Biologia daje szanse poznania zasad rządzących przyrodą i człowiekiem. Próbuje odpowiedzieć na wiele pytań, które zadajemy sobie każdego dnia.
ZOBACZ FOTOGALERIĘ:
http://www.glokalna.pl/krotoszynska-noc-z-biologia-w-kollataju/
W naukowej nocy z biologią wzięło udział 384 młodych ludzi – gimnazjalistów oraz licealistów. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów, jak choćby na temat speleomykologii, o historii udomowienia oraz ewolucji psa na przestrzeni wieków i jego pokrewieństwa z wilkiem („Kiedy wilk stał się psem”) czy o płazach i gadach Polski, jak również na temat biologicznych sekretów z miejsc zbrodni i interpretacji wyników analiz („W świecie kryminałów”).
(NOVUS)