Koleje Wielkopolskie przystąpiły do programu Karta Dużej Rodziny. Jest to pierwszy w Polsce, ogólnopolski projekt wspierający duże rodziny. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu może korzystać z tańszych wejściówek do kin i teatrów czy zniżek na zakupy i przejazdy koleją.
- Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce projekt, który łączy firmy i instytucje z każdej branży w jednym celu – wsparcia rodziny wielodzietnej. Dlatego też cieszę się, że kolejne firmy dołączają do projektu, przez co Karta z miesiąca na miesiąc zyskuje na swojej wartości – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
- Jako nowoczesny przewoźnik kolejowy czujemy się społecznie zobowiązani do wspierania tak ważnej inicjatywy, jaką jest Karta Dużej Rodziny – oznajmił Włodzimierz Wilkanowicz, prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich. – Zdajemy sobie sprawę, jakimi kosztami na co dzień obarczone są rodziny wielodzietne i z jakimi problemami się borykają, dlatego też w pełni akceptujemy zasady funkcjonowania KDR. Razem z samorządem województwa wielkopolskiego chcemy, by nasz region był atrakcyjny pod względem oferty rekreacyjnej oraz transportowej, dzięki czemu Wielkopolska stanie się obszarem jeszcze bardziej przyjaznym dla wszystkich rodzin, zarówno małych, jak i dużych. Ponadto dostrzegamy takie korzyści z przystąpienia do programu jak wzrost zaufania pasażerów. Stała zniżka daje poczucie pewności niższej ceny, a nam gwarancję, że rodzina wybierze podróżowanie właśnie z nami. Jako firma samorządowa jesteśmy także dumni z możliwości wspierania programu objętego patronatem prezydenta RP. A dążąc do budowy wizerunku firmy nowoczesnej i prestiżowej, chętnie wspieramy inicjatywy, które łączą przedsiębiorstwa z każdej branży – stwierdził W. Wilkanowicz.
Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18. lub 25. lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. W ciągu najbliższych lat ma z niej korzystać 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.
OPRAC. (ANKA)