Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 25 września 2024, środa imieniny obchodzą: Gerard, Teodor

Zdobyli kwalifikacje na mistrzostwa Polski!

Za nami ostatni turniej z cyklu Mak Marketing Junior Tour, który odbył się w Łodzi. W zawodach znakomicie zaprezentowała się zawodniczka UKS Bila Zduny – Weronika Karwik, która okazała się najlepsza w odmianę 8-bil.

W turnieju w klubie Fram startowało 130 zawodników, którzy rywalizowali w odmianę 8-bil oraz 10-bil. Polski Junior Tour jest największą na świecie cykliczną rywalizacją juniorów w pool bilard. W klasyfikacji generalnej odnotowane są nazwiska 138 chłopców i 52 dziewcząt.

Weronika Karwik była tego dnia w kapitalnej formie. Pokonała kolejno J. Chłodzińską (3:1), M. Bereźnicką (3:0), P. Musik (3:0) i A. Orzech (3:1). W półfinale, po zaciętej walce, okazała się lepsza od zawodniczki Akademii Bilardowej Rokietnica – Agnieszki Koleckiej (3:2). W finale nasza bilardzistka gładko wygrała (3:0) z Kingą Pietrzak (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki). Dzięki zwycięstwu W. Karwik uplasowała się w klasyfikacji generalnej na drugiej pozycji.

W Łodzi na podium stanęła również inna reprezentantka Bili – Weronika Połczyńska. Zawodniczka ta okazała się lepsza od P. Karmolińskiej (3:0), B. Świtały (3:2), M. Rybak (3:2) i J. Kobackiej (3:0), ale w półfinale nie sprostała K. Pietrzak (0:3).

Dobrze spisał się także Damian Wierzyk, zajmując piąte miejsce. Wygrał z A. Szostkowskim (3:1), M. Kacperskim (3:0), Ł. Woźniakiem (4:2) oraz P. Boguszewskim (4:1). W ćwierćfinale D. Wierzyk uległ O. Jamorskiemu (2:4).

Wymieniona trójka bilardzistów UKS Bila Zduny wywalczyła kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Juniorów 2017 w Kielcach.

Kategoria: Sport